Další Předchozí Obsah

16. Jak se zapojit do počešťování a tvorby tohoto HOWTO

16.1 Počešťování

Informace o jednotlivých projektech, které souvisejí s lokalizací, jsou na serveru http://czlinux.freesoft.cz. Relativně nejvíce práce je na lokalizaci jednotlivých programových balíků do češtiny. Jejich seznam naleznete na stránce http://www.inf.upol.cz/~michlv/gnu-loc.shtml.

Pro lokalizaci distribuce Debian existuje poštovní konference czdebian-l@debian.cz. Informace o přihlášení do konference lze získat zasláním e-dopisu, jehož tělo bude obsahovat help, na adresu czdebian-l-request@debian.cz.

Pro lokalizaci distribuce Red Hat existuje konference redhat-cz@linux.cz. Informace o konferenci lze získat zasláním e-dopisu na adresu redhat-cz-help@linux.cz. Pro přihlášení do konference použijte stejný postup, pouze v adrese změňte redhat-cz-help na redhat-cz-subscribe.

16.2 Czech HOWTO

Toto HOWTO vzniklo jako iniciativa několika lidí v konferenci linux@linux.cz. Máte-li chuť přispět, neváhejte. Vítány jsou zcela nové příspěvky, doplňky, upozornění na chyby faktické i pravopisné a gramatické. Můžete dát také vědět, co v HOWTO postrádáte.

Nové příspěvky, stejně jako upozornění na nedostatky v textu zasílejte koordinátorovi tvorby HOWTO (viz kapitola Koordinace. S odbornějšími problémy se můžete obrátit též na autory uvedené v záhlaví jednotlivých kapitol.

HOWTO je napsáno v Linuxdoc SGML. Příspěvky jsou přijímány v tomto formátu nebo jako jednoduchý text. Hledá se dobrovolník, který napíše stručný návod, jak Linuxdoc SGML pro tvorbu tohoto HOWTO používat.

Při psaní nových příspěvků je vhodné dodržovat následující pravidla:

Důležité upozornění

Zasláním svého příspěvku implicitně souhlasíte s tím, že:

První podmínka je bez výjimky závazná. V případě druhé podmínky je možné na explicitní žádost autora učinit výjimku.


Další Předchozí Obsah